Úver bez dokladovania príjmu

Úver bez dokladovania príjmu je často jediným východiskom pre dlhodobo nezamestnaných, mamičky na materskej dovolenke, dôchodcov ale aj ľudí s nízkym príjmom. Bežný úver, ktorý ponúka takmer každá banka a nebanková spoločnosť je v mnohých prípadoch pre týchto ľudí beh na dlhé trate. Neskutočné kopy papierovačiek a potvrdenie o príjme, ktoré rozhoduje o schopnosti splácať sú v prípade úverov bežné. Na koho sa teda môžete obrátiť?

Do hry vstupuje množstvo nebankových spoločností, ktoré ponúkajú úver bez dokladovania príjmu. Môžete si povedať, že je to pre Vás výhra ale treba si uvedomiť, že takýto úver nie je bez rizika. Tak ako u každého úveru si treba na začiatku dobre prepočítať či ho budete môcť splácať bez väčších problémov. Ľahko sa tak môže stať, že sa ani nenazdáte a úver, ktorý Vám veľmi pomohol v ťažkej situácii sa stane vašim úhlavným nepriateľom.

Na koho sa môžete obrátiť?

Bohužiaľ, v bankovom sektore nemáte veľmi na výber. Treba sa preto porozhliadnuť pri nebankových spoločnostiach alebo súkromných osôb. V tomto prípade však platí - dôveruj ale preveruj. Na začiatku si treba dôkladne preveriť históriu spoločnosti alebo osoby, ktorá úver poskytuje. V neposlednom rade si treba dôkladne preštudovať zmluvné podmienky a dať si pozor na úrokovú mieru a ročný percentuálny nárast nákladov (RPMN), ktoré v úveroch bez dokladovania príjmov bývajú často vysoké.

Úver bez dokladovania príjmu - áno alebo nie

Úver bez dokladovania príjmu Vám rozhodne môže vytrhnúť tŕň z päty ale nemusíte zostať bez následkov. Pretože stačí málo a môžete ľahko skočiť z blata do kaluže. Na druhej strane má však úver bez dokladovania príjmu aj svoje výhody - jednoduchosť vybavenia, bez dokladovania príjmu a v drvivej väčšine prípadov ide o bezúčelový úver.

Na záver treba dodať, že stále platí staré dobré - dva krát meraj a raz rež. Každú spoločnosť alebo osobu si na začiatku treba dobre preveriť a dobre prepočítať či je tento úver pre vás naozaj vhodným riešiením.